Pod Urpínom sa zrodilo víťazstvo domácich, tri body zariadil navrátilec Polievka

Ďalšie

Bystričania mali po záverečnom hvizde dôvod na radosť.
Bystričania mali po záverečnom hvizde dôvod na radosť.TASR
Futbalisti Banskej Bystrice zdolali v 8. kole nikéligovej nadstavby Košice 2:1. O osude zápasu rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Róbert Polievka (27).

Banská Bystrica - Košice 2:1

Hostia išli do vedenia už po necelých 90 sekundách, keď sa na vzdialenejšej žrdi presadil šmýkačkou rýchly Medved. Domáci odpovedali v 24. minúte, chybu hostí využil hlavou z hranice päťky Hanes. Napokon duel rozhodol striedajúci Polievka, ktorý nastúpil po hodine hry a v nadstavenom čase úspešne doviedol do konca svoj prienik stredom ihriska. Banská Bystrica si upevnila siedmu priečku, Košice sú predposledné.

Polievka sa vrátil na trávnik po piatich kolách pauzy a zaznamenal svoj 12. presný zásah v sezóne. Za tím spod Urpína nemohli pre zdravotné problémy nastúpiť Depetris a Záhumenský. Východniari prehrali štvrtý duel z uplynulých piatich a navyše sa im zranil Medved, keď pre bolesti chrbtice musel cez prestávku striedať.